• 08004, Київська обл., Макарівський район, с. Калинівка, вул. Київська 107-А
 • +38 044 207 37 33
 • +38 095 282 67 77
 • metalroof@metalroof.ua
г. Киев, ул. Чадаева, 2-Б
+38 (044) 362-10-70
metalroof@metalroof.ua

Фальцева покрівля із застосуванням подвійного стоячого фальца суцільними картинами - на сьогоднішній день є найбільш надійним видом покрівлі.

Фальцева покрівля - це один з найбільш популярних видів металевої покрівлі, який забезпечує повну герметизацію даху. Прихована під фальцем система кріплення гарантує відсутність протікання покрівлі і не потребує наскрізних отворів. Тут немає ні гумових ущільнювачів, ні клейового шва, все приховано всередині загорнутого кілька разів металу. Ребра, утворені системою фальцювання забезпечують додаткову жорсткість покриття і задають напрямок води або снігу по подовжніх лініях, виключаючи бічне стікання або сповзання снігу.

Фальцеві покрівлі роблять з листової і рулонної оцинкованої сталі як з полімерним покриттям (пурал, поліестр), так і без нього (оцинковка), а також з кольорових металів: мідь, цинк-титан, алюміній. Найбільшого поширення серед покрівель з кольорових металів на сьогоднішній день отримала мідь. Фальцева покрівля з міді вважається найбільш довговічною. Термін служби мідного даху більше 150 років.

Існує два основних типи покрівельного покриття, яке прийнято називати «фальцевим». Перший - це покрівля панель-картинами, з'єднаними між собою на поздовжній стоячий замок. Другий -покрівля шашкою або лускою з'єднаними між собою в поперечно-поздовжні лежачі замки.

Особливості улаштування покрівельного пирога під фальцеву покрівлю

Існує кілька варіантів виготовлення покрівельного пирога під фальцеву покрівлю. Це залежить від типу покрівлі (з утеплювачем або без), кута нахилу, форми даху (криволінійна або пряма), фінансових можливостей замовника. Найбільш функціональним і довговічним вважається пиріг з вентиляційним простором і антиконденсатною плівкою (на відміну наприклад від металочерепичних покрівель, де вентпростір і антиконденсатна плівка з'єднані). Цей пиріг використовується для найбільш поширених мансардних утеплених покрівель і може бути укладений як з металокаркасом так і без нього.

Основою під покрівлю служить крокв’яна система з бруса 200х50мм. Під брусом знаходиться паробар’єр і чорнова підшивка дошкою з прозорами, яка підтримує утеплювач. У тілі крокв знаходиться утеплювач щільністю від 35 до 80 кг на м.куб. (залежить від ухилу даху). Над утеплювачем розташований вітробар’єр щільністю 120 г на м.кв. (наприклад супердифузійна мембрана Metalroof 120) і повітряний простір в 50 мм, який утворюється шляхом укладання контррейки поверх крокви на вітробар’єр. Вітробар'єр в даному випадку не виконує властивостей антиконденсатної плівки (вона знаходиться вище) а служить для захисту від видування утеплювача повітрям, що проходить через вентзазори.

На контррейку покладене суцільне решетування, або ОСБ, на якому лежить об'ємний гидробарьер з поліпропіленовими нитками (наприклад супердифузійна мембрана Metalroof Extra) - та сама антиконденсатна плівка. Оскільки конденсат випадає на нижній стороні металевого листа, то наявність простору під ним забезпечує вивітрювання конденсату. І вже на антиконденсатній плівці знаходиться фінальне фальцевої покриття.

Пиріг криволінійної покрівлі ідентичний пирогу прямий покрівлі. Відмінність в тому, що контррейка там відсутня. Роль вентиляційного зазору виконують покладені сітчастим методом дошки (хрест-навхрест під кутом 45-65 градусів (залежить від кривизни ската). Фінальне покриття найчастіше виконують шашкою, хоча при кривизні радіусом до 2-4 метрів (залежить від матеріалу покрівлі - сталь, мідь і т.д.) можливе використання фальцевих панелей вигнутих спеціальним способом на листогибному верстаті.

При монтажі варто враховувати такі моменти:

 • Рекомендований ухил покрівлі при використанні фальцевої технології - від 10 °. При менших ухилах даху (від 7 ° до 10 °) обов'язково потрібна суцільна основа, а також застосування подвійного фальцу, ущільненого силіконовим герметиком.
 • Фальцеві покрівлі можна влаштовувати або по решетуванню, яке робиться з дошки (зазвичай 100x25 мм) з певним кроком (зазвичай 25 см), або по суцільній основі. При недотриманні необхідного кроку може виникнути прогиб сталевих листів, що призведе до послаблення, а у подальшому до деформації швів між листами металу. Це, в свою чергу, нерідко стає причиною протікання та корозії металу.
 • Рекомендується застосовувати панелі довжиною до 10 м. За більшої довжини необхідно використовувати плаваючі клямера.
 • Якщо ви купуєте метал в рулонах, прослідкуйте, щоб була однакова товщина листів. Обов'язково вимагайте у продавця сертифікат, в якому будуть вказані технічні характеристики матеріалу.
 • Якщо ви монтуєте покрівлю з цинк-титану, слідкуйте за тим, щоб будівельники поводились з листами обережно: матеріал не можна кидати, дряпати, при нанесенні розмітки необхідно користуватися маркерами або олівцями. Глибокі подряпини сприяють появі корозії ще до процесу патинування. При роботі з цинк-титаном потрібні спеціальні покрівельні інструменти: пристосування для нанесення розмітки, молотки, комплект згинальних кліщів, прямі та фасонні ножиці.
 • Якщо покрівельний матеріал покладений правильно, фальци герметично з'єднані - покрівля прослужить вам довгі роки.

Основними перевагами фальцевої покрівлі є:

 • застосування подвійного фальца і затискаючого пристрою є гарантією від протікання;
 • немає необхідності посилювати конструкції, так як покрівельне покриття досить легке;
 • виключається ймовірність появи протікання через пошкодження, так як немає з'єднань зовні;
 • має відмінні антикорозійні якості;
 • тривалий термін експлуатації подовжується за рахунок того, що матеріалом є жерсть з кольорових металів і оцинкована сталь з полімерним покриттям;
 • можливість використовувати фальц на дахах будівель, де маленький кут нахилу, так як забезпечена герметичність покриття;
 • невелика кількість відходів металу;
 • система кріплення фальца коштує дешевше, ніж більш дорогі кріплення, і значно прискорює монтажні роботи.
01 1

Устройство прямых скатов фальцевой кровли

 1. Чорнова стеля
 2. Контробрешітка 50х30 мм
 3. Пароізоляційна плівка
 4. Крокви, брус 200х50 м
 5. Утеплювач, базальтова вата
 6. Супердифузійна мембрана
 7. Контробрешітка 50х50 мм
 8. Решетування 100х25 мм
 9. Фанера або ОСБ-плита 10 мм
 10. Супердифузійна мембрана Metalroof Extra 8 мм
 11. Фальцева покрівля
02

Устройство криволинейных скатов фальцевой кровли

 1. Металокаркас
 2. Крокви, брус 200х50 м
 3. Пароізоляційна плівка
 4. Утеплювач, базальтова вата
 5. Супердифузійна мембрана
 6. Решетування 100х25 мм 45 град. 2 шари
 7. Фанера або ОСБ-плита 10 мм
 8. Супердифузійна мембрана Metalroof Extra 8 мм
 9. Фальцева покрівля
г. Киев, ул. Чадаева, 2-Б
+38 (044) 360-22-25
metalroof@metalroof.ua